Palaces of Designer Shaik, to stosunkowo młoda marka, założona w 2007 roku w Królestwie Bahrajnu. Firma Designer Shaik Inc. specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy perfumy, biżuterii, upominków i towarów modowych. Ich motto to: Inspiracja legendą... Bogactwo i styl... Bycie wyjątkowym to Ty!

Shaik to tajemniczy książę pustyni, wspaniały i potężny, niewidzialny i zawsze obecny. Obdarza bogactwem a ci, którym udało się z nim spotkać są błogosławieni. Linię zapachów Shaik tworzono bez ograniczeń, jak bajka nie zna ograniczeń…

Marka stara się połączyć romantyczną wizję Orientu oraz styl i praktyczność Zachodu. Tworzą emocjonalny i intelektualny pomost między Wschodem a Zachodem. Namiętne i romantyczne perfumy tej marki zawierają w sobie kawałek starożytnej i mitycznej Arabii. Wszystkie zapachy i flakony są wykonane ręcznie z najlepszych francuskich składników w stylu arabskim.

Pierwsza kolekcja została wydana w 2007 roku, jego nazwa to Opulent Blue i składa się z dwóch kamieni - Opulent Shaik nr 33 dla kobiet i Opulent Shaik nr 77 dla mężczyzn. Linia jest bogata wewnątrz i na zewnątrz, każdy zapach składa się z ponad stu składników, naturalnych olejów i esencji z południa Francji. Flakony zaś, są arcydziełami twórców z Francji i Włoch, każdy bogato zdobiony srebrem i kryształami Swarowskiego (w klasycznej wersji) lub złotem, szafirami i diamentami (w wersjach ekskluzywnych). W planie jest wydanie jeszcze bardziej luksusowej wersji z platyny.

Flakon męskiego zapachu Opulent, przypomina powiewający na wietrze strój Beduinów. Sam zapach jest stabilny, ciężki i piękny, silny i romantyczny, jak książę pustyni. Kompozycja zawiera liczne cenne składniki: przyprawy, szlachetne drewna, piżmo, dzikie kwiaty i zioła.

Flakon perfum dla kobiet, został zaprojektowany w kształcie ostrza tradycyjnego, krótkiego, podwójnego sztyletu, zwanego khunja i przypomina uwodzicielskie kształty kobiecego ciała... Kompozycja jest stworzona z przypraw, jak również, piżma, nut drzewnych czy nut dzikich kwiatów, co czyni ją bardziej miękką i kobiecą.

Perfumy Shaika znajdziemy w najbogatszym hotelu na świecie, siedmiogwiazdkowym Bujr Al. Arab. Shaik to wielokrotnie nagradzana i wyróżniana marka, nagrodami m.in. „Star Product of the Year” (Cannes) przez International Awards Ceremony, Best Product – Buyers (2004) Forum Award by Frontier Brands, oraz Marketing Achievement of the Year przez Gulf Marketing Review. Designer Shaik należy do największych krajowych producentów na dalekim wschodzie, którego perfumy są rozpoznawane na międzynarodowym rynku. Perfumy sprzedawane są na najlepszych lotniskach na świecie, hotelach (Emirates Towar – Dubai) oraz salonach i perfumeriach w Europie (Niemcy, Belgia, Holandia, Rosja, Ukraina, Litwa).