LABORATORIO OLFATTIVO   Alkemi

woda perfumowana
   
Zdaniem twórcy:

Zapach ten jest wynikiem eksperymentów Marii w alchemii. Przekształciła ona orientalne drewno i żywicę w pachnące złoto. Wykreowany zapach przywołuje echa starożytnego i magicznego Egiptu, kiedy perfumy były podarkiem dla bogów.

Zapach ten jest bogaty i ciepły – to idealne wcielenie Orientu. Po kontakcie ze skórą, te orientalne żywice, drewno i kwiaty stają się pachnącą ofiarą dla boga perfum. Zapach niezwykle zmysłowy na początku, staje się bardziej oswojone i subtelny w nucie serca. Ta kreacja została pomyślana jako balsam, którego wstępna intensywność przeradza się w długotrwałą nutę bazową.
 
Naszym zdaniem:
Mirra, kadzidło i paczula, to głównie wyczuwalne nuty. Dzięki nim, kompozycja nie jest słodka, a raczej „przydymiona”. Zwolennicy „kadzidlanych” zapachów będą mieli ucztę dla nosa. Nie spodziewajmy się jednak ciężkiej kompozycji, bo cedr i rumianek dodają jej lekkości. Według nas, Alkemi jest pikantno-żywiczno-przyprawowo-świeża i niebanalna. Jeden z Klientów stwierdził, że Alkemi pachnie, jak „stare książki” – proszę, jak skojarzenia węchowe bywają zaskakujące!
 
Zdaniem użytkowników
   
Rodzina zapachowa: orientalno-drzewna
 
Nuta głowy: ylang-ylang i ambra
Nuta serca: indonezyjska paczula, cedr virginia, arabskie kadzidło i mirra
Nuta bazy: ambra, wanilia, drzewo kaszmirowe i drzewo sandałowe
   
Kreator: Marie Duchene (2010r.)
   
Pojemność: 100ml  
   
Cena:  
flakon / 100ml 410 zł
próbka / 2ml 20 zł
próbka / 5ml     50 zł
próbka / 10ml 100 zł
perfumetka metalowa / 5ml 70 zł
   
Dostępność: Perfumeria internetowa oraz stacjonarna