LABORATORIO OLFATTIVO   Esvedra

woda perfumowana
   
Zdaniem twórcy:

Es Vedra jest jedną z grupy wysp na Morzu Śródziemnym, z magnetycznym urokiem i pełną kontrastów. Legenda mówi, że wyspa jest pozostałością mitycznej Atlantydy lub wyspą Syren (u Homera). Bardzo piękna i sugestywna w swym dzikim aspekcie, podzielona jest przez skały kontrastujące ze spontaniczną roślinnością. Magnetyzm i charakter tej wyspy zainspirowały Pierre Guillaume do stworzenia Esvedry, która jest też nową wizją vetiveru.

Esvedra, to perfumy, w których sprzeczne aspekty współżyją i zaskakująco łączą się. W kompozycji tej przeciwności przyciągają się i kochają, jak żyzna zieleń obrastająca część wyspy, pobitą przez wiatr i paloną przez słońce.

Esvedra łączy w sobie przeciwieństwa, które odnajdują równowagę. Pierre Guillaume stworzył vetyver, który mimo swej suchej i przenikliwej nucie, harmonijnie łączy się z pudrowym piżmem, miękkim i niewyczuwalnym. Nieregularność vetiveru w kompozycji, czyni ją "fraktalem" - sam Pierre Guillaume definiuje ją - iż jest wyrażona nutami magnetycznej zieleni (budzącej zmysłowość) połączonymi z migotliwym firmamentem pestek cytryny i liści kolendry. Perfumy te w górnej nucie, nucie serca i bazie rozwijają się w ten sam sposób - to nowy olfactoryczny system, w którym wszystkie składniki łączą się i tworzą nieustanne centrum kompozycji.
 
Naszym zdaniem:
Esvedra jest mocna, świeża, "zielona" i iskrząca. Pewna zawarta w niej goryczka sprawia, że nie jest to taki klasyczny, świeży zapach. Esvedra jest aromatyczna i charakterystyczna. Gorzka limonka, wetiwer oraz kolendra wiodą prym w całej kompozycji. W cieplejsze dni dostarczy nam eleganckiego odświeżenia, choć i zimą dobrze sobie radzi z koszulkami i swetrami.
 
Zdaniem użytkowników
   
Rodzina zapachowa: aromatyczno-świeża
 
Nuta głowy / serca / baza: Névénolide, piżmo, wetiwer, liście i pestki cytryny, liście kolendry
   
Kreator: Pierre Guillaume (2011r.)
   
Pojemność: 100ml  
   
Cena:  
flakon / 100ml 410 zł
próbka / 2ml 20 zł
próbka / 5ml     50 zł
próbka / 10ml 100 zł
perfumetka metalowa / 5ml 70 zł
   
Dostępność: Perfumeria internetowa oraz stacjonarna