LABORATORIO OLFATTIVO   Rosamunda

woda perfumowana
   
Zdaniem twórcy:

Elegancki w blasku słońca, namiętny, kiedy zapada noc. Róża, którą trudno przypisać jednej definicji. Rosamunda jest prowokacyjna i cielesna jak róże we włosach kobiet z powieści Gabriela Garcii Marqueza, ale równocześnie wystawna, otulona neoklasyczną jasnością.

Duża ilość bułgarskich i tureckich róż oraz długie godziny destylacji pozwoliły na stworzenie uwodzicielskiej mocy róży doprowadzającej do gorączki, a jej klasyczność przełamana jest paczulą. Paczulowe serce perfum, rozświetla zielona limfa róży, pachnące złote przyprawy, starożytne drewno i animalistyczne nuty z wpojonym afrodyzjakiem. Perfumy te budzą w nas krajobraz nieznany dla oczu i nosa, a róża godna jest uwielbienia i złożona na ołtarzu wraz z oudem.
 
Naszym zdaniem:
Rosamunda to alternatywa dla „różanych” zapachów. Nie jest pudrowa i romantyczna, a raczej kobieca i drapieżna. Dzięki piżmu, jest również elegancka i zmysłowa. Zdecydowana kwiatowo-pikantna kompozycja, ale wciąż świeża, jakby na płatkach i listkach owej róży znajdowała się rosa. Na skórze utrzymuje się bardzo długo, a zawarta w niej „pikanteria” towarzyszy nam do ostatniej chwili, a nie ulatnia się, jak w wielu innych pikantnych zapachach.
 
Zdaniem użytkowników
   
Rodzina zapachowa: kwiatowo-drzewno-przyprawowa
 
Nuta głowy: szafran, liście róży
Nuta serca: esencja róży bułgarskiej, absolut róży tureckiej, paczula
Nuta bazy: Oud, drzewo cedrowe i sandałowe, bursztyn, piżmo
   
Kreator: Marie Duchêne (2012r.)
   
Pojemność: 100ml  
   
Cena:  
flakon / 100ml 410 zł
próbka / 2ml 20 zł
próbka / 5ml     50 zł
próbka / 10ml 100 zł
perfumetka metalowa / 5ml 70 zł
   
Dostępność: Perfumeria internetowa oraz stacjonarna